KONTAKT

  Tel. 722 02 17 77
 
 Kalkulačka měn
Košík:7 produktů
cena:2 340.00 Kč
 NOVINKY
Jemná péče o dětské vlásky06.10.2019   Jemná péče o dětské vlásky - Nyní nabízíme péči i o dětské vlnky a kudrlinky :)
 
Plameňáci letos frčí23.08.2019   Plameňáci letos frčí - Už máte svoji čepici s plameňákem? :)
 
Značka Innersense na Curly myself23.08.2019   Značka Innersense na Curly myself - Objevte značku Innersense, tak čistou a tak báječnou!
 DOPORUČTE NÁS
  • Líbí se Vám u nás?
    Dejte o nás vědět svým známým :)

Základní informace o Curly girl metodě

Curly girl metoda popsaná v knížce Lorraine Massey - Curly girl: The handbook
učí ženy a dívky po celém světě jak se starat o své kudrny a vlnky tak, aby byly krásné a zdravé.
„Je to osvobozující, když se naučíte milovat své přirozené kadeře a nepracujete proti nim,“

říká Lorraine.

Protože kudrnaté vlasy jsou přirozeně suché, jemné a křehké, je potřeba nahradit drsné a dehydratační detergenty (jako sulfáty) látkami, které čistí a hydratují vlasy. „Pěna není čistící prostředek,“ vysvětluje Lorraine. „V bublinách není moc. Praní kudrnatých vlasů, což je to, co většina lidí dělá s běžnými čistícími šampony, jen zaručuje množství suchých, beztvarých pramenů."

Lorraine nás povzbuzuje: „Narovnejte svou kudrnatou dívku a na jeden den bude šťastná. Naučte ji milovat a starat se o vlasy a bude šťastná na celý život. “

Připojte se tedy společně se mnou k této métodě a poznejte, jak krásné vaše kudrnaté vlasy jsou!

Curly girl metoda - pravidla 1. část

Jak začít s Curly girl metodou?

1. Jako první krok, ještě dříve, než s Curly girl metodou začnete, je potřeba vlasy očistit. Vaše vlasy totiž budou nejspíše plné usazenin z vodou nesmývatelných silikonů a dalších chemických nánosů. Představte si, že je každý vlas obalený igelitem - můžete pak na něj nanášet tu nejlepší výživu a přesto se dovnitř nedostane. Vlasy tedy musíme zbavit této nepropustné vrstvy a k tomu potřebujeme šampón obsahující sulfáty. Sulfáty jsou vlastně takové mycí prostředky, které odstraní nejen mastnotu, ale například právě silikony, jenž se vlasů drží. Silikony naopak šampon obsahovat nesmí, jinak jsme v začarovaném kruhu. Začněte tedy tím, že použijete právě takový šampón, aby vaše vlasy byly čisté a připravené přijímat tu správnou výživu.

2. Dále používejte již jen výrobky bez silikonů, sulfátů a parabenů. Jak jsem již zmínila - silikony vlasy obalí -  poskytnou jim krásnou, hebkou a lesklou vrstvu na povrchu, ale uvnitř jsou vlasy téměř mrtvé. Sulfáty vlasy velmi vysušují a pro kudrnaté vlasy, citlivé na hydrataci jsou opravdu nevhodné.

3. Nepoužívejte ani výrobky obsahující vysušující alkohol nebo vosky. Abyste nemuseli složitě studovat složení, používejte kosmetiku doporučenou právě pro Curly girl metodu (to jsou například všechny výrobky na tomto eshopu ,o)

4. Hydratujte, hydratujte, hydratujte - to, co je nejdůležitější pro vaše kudrny a vlny je právě velká dávka hydratace. Dopřávejte svým vlasům hloubkové zábaly po každém umytí šampónem (minimálně 1x týdně). Právě hydratace je to, co dělá kudrnaté a vlnité vlasy lesklejší a uhlazenější s minimem krepatění. Samozřejmostí by měl být také správný pitný režim :)

5. Další Curly girl zásadou je omezit česání a zcela vynechat česání na sucho. Kudrnaté vlasy jsou křehké, citlivé, se sklonem k lámání. Minimalizujte tedy jejich poškození při česání. Vlasy rozčesávejte opatrně při použití kondicionéru nebo masky a to hřebenem s širokými zuby. K stylingu se hodí kartáče jako například Denman brush, Wet brush nebo Tangle teezer.


 

Curly girl metoda - pravidla 2. část

A jdeme se věnovat dalším pravidlům Curly girl metody...


6. bodem je omezení horkého vzduchu při fénování a úplné vynechání přímého tepla (žehlení, kulmování). Vlasy foukejte pouze difuzérem s nastavenou střední nebo nízkou teplotou.

7. Na kudrnaté a vlnité vlasy nepatří váš froté ručník! Froté ručníky způsobují ten tolik nenáviděný suchý krep, proto je lepší variantou vysoušet vlasy pouze lehkým vymačkáním a to do ručníku z mikrovlákna nebo starého bavlněného trička.

8. Dopřejte vlasům více vody. Ano i voda je pro vlasy důležitá a to jak u mytí, tak při stylingu. Poté, co opláchnete výživný kondicionér nebo masku vlasy neždímejte. Naneste bezoplachový kondicionér a jen zlehka vymačkejte. To samé opakujte s gelem a až nakonec použijte to staré tričko. Uvidíte, že lokny dostanou nový tvar!

9. Myjte šampónem méně. Nemusíte ho vynechat úplně, stačí jen omezit jeho použití na 1x týdně. Mezi tím vlasy myjte tzv. Cowash - tedy mytí kondicionérem. Kudrny tak získají další dávku hydratace navíc.

10. Chraňte své vlasy během spánku! Tím, že se vlasy třou o polštář dochází k jejich poškození a cuchání. Navíc bavlněný polštář pohlcuje vlhkost, takže se málokdy ráno probudíme s krásným kudrnatým účesem. Proto je dobré spát v tzv. ananasu, tedy volnějším culíku na vrchu hlavy. Použijte látkovou gumičku, ideálně saténovou. Také povlak na polštář je nejlepší saténový, protože je šetrný nejen k vlasům, ale i k vaší pleti. Další možnost je spát v šátku (Buff), který jednoduše přetáhnete přes hlavu. Takto své vlasy ochráníte a ráno po rozpuštění vlasů ušetříte spoustu času se stylingem :)

11. Masáže - prospívají vlasům i pokožce. Pravidlelná masáž stimuluje vlasové kořínky a dočkáte se zdravých, rychle rostoucích vlasů.

A k tomu všemu je potřeba hlavně trpělivost! Nikdo nemá krásné kudrny přes noc, ale postupnými krůčky se i vy naučíte rozumět svým vlasům a díky tomu budete mít krásnější a zdravější kudrny, kudrnky a vlnky :)

Držím palce! 
Vaše Renata - Curly myself

 

Poréznost vlasůZnát svoji
vlasovou poréznost je velmi důležité, pokud chcete poznat své vlasy a dopřát jim správnou péči.

Poréznost je dána jak geneticky tak péčí - např. odbarvováním nebo častým žehlením.

Test jak zjistit svoji poréznost je jednoduchý - po umytí vlasů šampónem bez použití kondicionéru vezmeme jeden vlas a ten dáme do sklenice s vodou. Pokud klesne ke dnu, mají vaše vlasy vysokou poréznost. Zůstává někde uprostřed? Vaše vlasy jsou středně porézní. Zůstává na hladině? Vaše vlasy jsou málo porézní.

Vysoká poréznost
Vaše  vlasy jsou hrubé, nekloužou, více se cuchají, drží na nich dobře účesy. Tím, že jsou hodně "otevřené" dobře nasakují vodu (jsou rychle mokré a hodně dlouho schnou), přijímají vlhkost ze vzduchu (více krepatí), což zejména v zimě způsobuje jejich časté lámání. Dobře absorbují také barvy na vlasy, ale i pečující přípravky (což je jejich obrovská výhoda!)
A jak tedy o takové vlasy nejlépe pečovat?
1. Pravidelně dodávejte protein! 1x mesicne je ideální frekvence. Protein vlas obalí a vyplní, ten je pak uhlazenější a odolnější proti lámání.
2. Méně šampón, více cowash!
3. Hloubková maska je pro tento typ vlasů nezbytnost! Často dělejte zábaly a klidně je zkuste nechat přes noc.
4. Oleje! Budou vám vyhovovat těžké oleje jako je olivový, kokosový, ricinový, avokadový, shea.
5. Používejte leave in! Pro vysoce porézní vlasy je to v podstatě nutnost. Vlas se krásně uzavře.


A jaké přípravky je vhodné zvolit s vyšší porézností?
As I am cowash - http://curlymyself.com/d/as-i-am-coconut-cowash--myci-kondicioner-1000015/
Giovanni cosmetic Smooth as silk kondicionér s proteinem - http://curlymyself.com/d/giovanni-smooth-as-silk-conditioner--hluboce-hydratacni-kondicioner-1000009/
Giovanni cosmetic Direct leave in - http://curlymyself.com/d/giovanni-direct-leave-in-bezoplachovy-kondicioner-1000012/
As I am Doublebutter krém - http://curlymyself.com/d/as-i-am-doublebutter-cream--hydratacni-krem-1000016/
Cantu Curl activator - http://curlymyself.com/d/cantu-shea-butter-moisturizing-curl-activator--hydratacni-krem-1000026/
Cantu curling cream - http://curlymyself.com/cantu-shea-butter-for-natural-hair-coconut-curling-cream-1000027/

Produkty značky Flora curl - http://curlymyself.com/search/flora+curl/
Produkty značky Innersense - http://curlymyself.com/search/innersense/


Nízká poréznost

Kromě testu se sklenicí vody vám napoví další znaky - trvá dlouho, než nasáknou vodu - voda po nich stéká, ale nevsakuje se. Vlasy vypadají na pohled zdravě a leskle, ale často jsou jemné a chybí jim objem. Vlasy s nízkou porézností jsou uzavřené a nepřijímají snadno výživu ani hydrataci. Proto se produkty usazují na vlasech, které pak plihnou. Stejně působí i oleje, které se nevsáknou, ale ulpí na vlasech a ty zatíží. Oproti vysoce porézním vlasům mají menší sklony se lámat.
A jak tedy o ně pečovat?
1. Očista! Vaše vlasy budou milovat pravidelné čištění, ať už octovým oplachem nebo čistícím šampónem.
2. Aby vlasy lépe přijímaly výživu, pomožte jim se otevřít teplem. Hloubkové masky nanášejte do vlasů umytých šampónem a opláchnutých teplou vodou. Poté je zabalte do igelitu a přes něj dejte ještě tričko nebo ručník.
3. Na styling používejte spíše lehčí produkty jako gely nebo tužící pěny. Hutné krémy nejsou vhodné. 
4. Stejně tak vám neudělá dobře protein. Vlasy s nízkou porézností mají hladinu proteinu vyváženou, proto se vyhýbejte produktům s proteinem nebo medu. Pozor si dávejte take na glycerin.
5. Používejte lehčí oleje, jako jsou arganový, jojobový, olej z grepu nebo olej hroznový.

 

Rovnováha ve výživě vlasů


Že je těžké udržet v rovnováze to, co svým vlasům dáváme vám potvrdí asi každý, kdo už nějaký ten pátek Curly girl metodu praktikuje. Není vždy úplně snadné rozpoznat, jestli vlasy potřebují protein, hydrataci nebo obojí. Napovědět vám může #wetstretchtest, který pomocí pružení (či nepružení) mokrého vlasu naznačuje, čeho si vlas žádá.
I tak se může stát, že dáme vlasům moc toho či onoho a právě naopak málo toho druhého. Já sama jsem si prošla obojím, tak vám chci trochu přiblížit, jak se takový vlasový průšvih pozná. 


Přemíra hydratace - vlasy jsou velmi jemné, hebké, působí hydratovaně a vy máte radost, že jste na správné cestě. Vlny ale plihnou, nechtějí držet tvar, účes je pěkný sotva pár hodin a z vlasů se stanou rovné provázky. A jak z toho ven? Protein! Vlasy dostávají moc hydratace, ale málo proteinu. Udělejte si rýžový oplach, želatinový zábal nebo přidejte do masky med. 

Přemíra proteinu - že je zle poznáte hned - vlasy se po nanesení přípravku s obsahem proteinu okamžitě změní v suché seno! Na dotek jsou hrubé a suché, krepaté a bez života. Pomůže velká dávka hydratace (masky, zábaly, oleje) a úplné vynechání proteinu (na chvíli)

Doufám, že vám i tento článek usnadní cestu za vašimi vysněnými kudrnami.

Vaše Renata :)

Jak pečovat o vlasy během spánku(na fotu hedvábný polštář z www.lovesilk.cz)

I přes noc je dobré vaše vlasy chránit. I během spánku totiž můžete ovlivnit zdraví vašich vlasů a také to, jak budou ráno vypadat. Pokud necháváte vlasy rozpuštěné a spíte na bavlněném polštáři, moc toho pro ně neděláte. Vlasy se lámou, poškozuje se jejich struktura třením o polštář a navíc bavlna přirozeně pohlcuje vlhkost (což platí i pro pleť, proto se často ráno cítíme jako sušenky). Nemůžete se pak divit, že krásné vlnky z předchozího dne jsou ty tam. 
Možností jak se nejlépe starat o vlasy přes noc je víc.

Nejjednodušší a nejvíce používaný je tzv. p
ineapple neboli ananas, což je sepnutí vlasů (látkovou, nejlépe saténovou gumičkou) na vrchu hlavy do takové klasické "palmičky". Pokud přidáte saténový/hedvábný povlak na polštář, dopřejete svým vlasům ideální podmínky! Hedvábí je ke kudrnám (a k pleti) velmi šetrné, nepohlcuje kosmetické produkty a nevysušuje. Vlasy se rovněž při spánku na hedvábném polštáři necuchají ani neelektrizují. Sama na takovém polštáři spím a neměnila bych! Ranní zacuchané dredy už v podstatě neznám! Pokud chcete mít jistotu kvality a pravého hedvábí kupte povlak na https://www.lovesilk.cz/ . Mají velký výběr barev a opravdu kvalitní hedvábí s tradicí.

Další možností je spaní v saténovém šátku (pozor na materiál, často je jako satén uváděn i polyester).  A poslední možností je multifunkční šátek. Jednoduše ho natáhnete, nahoře uděláte uzlík a ráno po sundání najdete své vlasy v původním stavu. Bohužel teď v létě se tyto dvě možnosti moc praktikovat nedají :)